טפטים לחדרי ילדים – טפטים לחדרי ילדים ונוער חדש

טפטים לחדרי ילדים

סקנדינבי בחדרי ילדים!!
טפטים לחדרי ילדים – טפטים לילדים טפטים לחדרי ילדים

כאשר ניגשים לבחור טפט לחדרי הילדים בוחנים מכל כיוון את ההתאמה שלו לאופיו של הילד, כאשר טפט בצבעים ובהדפסים רגועים יהווה איזון מתאים עבור ילד חם מזג ונועז, ואילו צבעים עזים ובהדפסים מעצימים יתאימו עבור ילד שהינו מעט חסר אנרגיה לגילו תוך שאנו מתחשבים באהבה, בדמויות המוערצות ובתחביבים של ילדנו האהוב ומספקים לו את הסביבה הטובה ביותר והנעימה ביותר אצלו בחדר.

חדש חברת פיונה הינה חברה שוודית המתמחה בעיצובים סקנדינבים נקיים ועכשיו העיצוב נכנס גם לחדרי ילדים.
הקטלוג ליטל וורלד הינו קטלוג טפטים לחדרי ילדים חלומי בצבעי פסטל עדינים ודוגמאות קלאסיות שילוו את הקירות לתקופה ממושכת
דוגמאות בולטות בקטלוג הינם פרפרים עדינים. מעויינים בגווני פסטל,
כוכבים אי סמטרים
וחלל חלומי , וטפט כדורים פורחים…

טפטים לחדרי ילדים

טפטים לחדרי ילדים – מזה עשרות בשנים, אינספור מחקרים שבוצעו, הוכיחו את השפעת כח המחשבה על מצבי פחד, חרדה, בעיות קשב וריכוז ואף דכאון אצל ילדים ובוגרים כאחד. הוכח מעבר לכל ספק כי ציורים, דמויות ותרשימים מעודדים ובעיקר מילים מעצימות שהעין קולטת על בסיס יום-יומי יכולים לשפר ואף לבטל מצבי נפש שליליים כאלה ואחרים ואף לנטוע מחשבות חיוביות, מרץ ושמחה במקומם.

טפטים לחדרי ילדים – עלינו לדעת לנצל בחכמה את תובנות אלה וכאשר אנו מעצבים מחדש את החדר של ילדינו אנו בעצם בונים עבורו את הסביבה המעצימה, התומכת והמחכימה בה הוא שוהה יום יום ולמספר שעות לא מבוטל. ואף מחקרים הוכיחו מעבר לכל ספק כי דווקא מה שאנו רואים לפני השינה ומיד לאחר שמתעוררים הכי משפיע עלינו! גלי אלפא הנם גלים הפועלים במוחנו בזמנים שלפני השינה וכן מיד לאחר ההתעוררות. וידוע היום כי ניתן “לאמן” את גלי המוח הללו לריכוז, לרוגע, לשלווה ועוד תכונות ורגשות חיוביים רבים וטובים באמצעות מוזיקה, צבעים וצורות שסביבנו!

טפטים לחדרי ילדים – כמו-כן כל תורת הפאנג-שואי הסינית הבנויה כולה על השפעות צורה, צבע ומיקום של הפריטים בבית ובסביבתו מחזקת ומאשרת זאת. על-כן נוכל להשתמש בכלי חזק זה של עיצוב החדר על-מנת להשיג את התוצאות הרצויות גם מבחינה אישית ונפשית ולא רק עיצובית עבור ילדינו.

טפטים לחדרי ילדים – כך למשל, במידה והילד מעריץ דמות של גיבור-על, דמות כזו שתופיע על גבי הטפט תהווה עבורו מודל לחיקוי והכניסה לחדר תעצים אותו בכל פעם מחדש ו”תזכיר” לו לאיזו שלמות הוא שואף. דמות כזו יכולה אף לסייע לילד להתמודד עם פחדים בעיקר בחושך ובלילות כשהוא יכול להרגיש כי הדמות מגינה עליו או שהוא מקבל את הכוחות שלה והוא חזק ומוגן.

הדפסים שונים כגון פרחים או פרפרים ישרו אווירה של מרחב, חופש וטבע וישרו רוגע ושלווה על הילד אף בימים בהם הוא כועס או עצבני.

טפטים לחדרי ילדים – הדפס של מילים אוהבות ומעצימות על הטפט יעלה עם הזמן את הבטחון העצמי של הילד, יתן לו תחושה של בטחון שהוא מוקף באור ובאהבה, וכפי שזה ישפיע עליו זה ישפיע גם עלינו ההורים באותו האופן ואף יותר מכך, שכן נרווה נחת ושמחה מהתקדמות האישית של ילדנו.

טפטים לחדרי ילדים – טפט חלק בצבעים מרגיעים כגון סגול או כחול, ללא כל הדפס, יכול דווקא לארגן את המחשבות לילד היפר-אקטיבי או מבולגן, כאשר כל “הרעש” שהוא חווה סביבו פתאום נמוג ומתפוגג ועם הכניסה לחדר שלו הכל יחוש רגוע, חלק ונקי.

כלומר אף צבעי הטפט הם חלק בלתי נפרד מהבחירה וגם הם בשילוב המרקם של הטפט משלימים את התמונה המושלמת לחדר החלומות.

שינויים יזומים שאנו מבצעים בחיים, בפרט בתחומי העיצוב והאסתטיקה, מכניסים לחיינו מידה רבה של אנרגיה חיובית, מרץ וחיות, אך באותה העת מצריכים מאתנו הרבה מחשבה, תכנון וכמובן עשייה. אולי זה לא כה מובן מאליו במבט ראשון, אבל כך גם נדרש מאתנו כאשר אנו בוחרים בעיצוב מחדש של חדרי ילדנו.

עיצוב חדרי ילדים הינו משימה לא פשוטה ואפילו אתגר, בין אם זה שינוי קטן בעיצוב ובין אם זה עיצוב מחדש, וכאשר אנו ניגשים למשימה חשובה זו עלינו לקחת בחשבון מספר נקודות, שיובילו אותנו בסיומן למטרה הנכספת של “העיצוב המושלם”.

הטא’ץ הגדול והמכריע ביותר בעיצוב החדר הינו בחירת הטפט המעוצב, המשרה אווירה נינוחה וחמימה יותר בחדרי הילדים. הטפט הוא זה שעוטף לא רק את החדר כולו, אלא אף את ילדנו במלוא מובן המילה. הטפט נותן את כל היופי שברקע ונותן את הגימור המושלם לעיצוב המושלם שיצרנו בחדר עם הרהיטים והאביזרים השונים.

לעיתים אנו נוטים ליצור את “חדר החלומות” שאף אנו חלמנו עליו מילדותנו שלנו ועתה מנסים להגשים חלום זה באמצעות ילדינו ועבורם. עם כל זה חשוב לדעת ולהבין שכל אחד הוא יחיד ומיוחד ולא תמיד מה שמושלם עבורנו יתאים בדיוק עבור ילדנו, ויש לברר מהם הצרכים היחודיים שלו וליצור את ההתאמות ואת השינויים הנחוצים ב”חדר החלומות” שלנו בהתאם לכך.

כלומר, ההשפעה הוויזואלית של הטפט היא משמעותית ביותר, ועל כן על כל אחד מאתנו כהורה לעצב את החדר על פי אופיו של הילד ולא על-פי אופיינו שלנו, בהתאם לחלומותיו ואפילו להתאים את עצמנו לגיבורי הילדות של הילד עצמו, גם אם אנו הערצנו בזמנו או עדיין מעריצים דמויות הירואיות עם אופי קצת שונה…

אפילו בחירה בין טפט חלק או מצוייר, בין גוונים מונוטוניים או צבעונים יכול להשפיע מאוד על מצב רוחו ואף על תכונותיו של הילד ולהיטיב עימו.

מזה עשרות בשנים, אינספור מחקרים שבוצעו, הוכיחו את השפעת כח המחשבה על מצבי פחד, חרדה, בעיות קשב וריכוז ואף דכאון אצל ילדים ובוגרים כאחד. הוכח מעבר לכל ספק כי ציורים, דמויות ותרשימים מעודדים ובעיקר מילים מעצימות שהעין קולטת על בסיס יום-יומי יכולים לשפר ואף לבטל מצבי נפש שליליים כאלה ואחרים ואף לנטוע מחשבות חיוביות, מרץ ושמחה במקומם.

עלינו לדעת לנצל בחכמה את תובנות אלה וכאשר אנו מעצבים מחדש את החדר של ילדינו אנו בעצם בונים עבורו את הסביבה המעצימה, התומכת והמחכימה בה הוא שוהה יום יום ולמספר שעות לא מבוטל. ואף מחקרים הוכיחו מעבר לכל ספק כי דווקא מה שאנו רואים לפני השינה ומיד לאחר שמתעוררים הכי משפיע עלינו! גלי אלפא הנם גלים הפועלים במוחנו בזמנים שלפני השינה וכן מיד לאחר ההתעוררות. וידוע היום כי ניתן “לאמן” את גלי המוח הללו לריכוז, לרוגע, לשלווה ועוד תכונות ורגשות חיוביים רבים וטובים באמצעות מוזיקה, צבעים וצורות שסביבנו!

כמו-כן כל תורת הפאנג-שואי הסינית הבנויה כולה על השפעות צורה, צבע ומיקום של הפריטים בבית ובסביבתו מחזקת ומאשרת זאת. על-כן נוכל להשתמש בכלי חזק זה של עיצוב החדר על-מנת להשיג את התוצאות הרצויות גם מבחינה אישית ונפשית ולא רק עיצובית עבור ילדינו.

כך למשל, במידה והילד מעריץ דמות של גיבור-על, דמות כזו שתופיע על גבי הטפט תהווה עבורו מודל לחיקוי והכניסה לחדר תעצים אותו בכל פעם מחדש ו”תזכיר” לו לאיזו שלמות הוא שואף. דמות כזו יכולה אף לסייע לילד להתמודד עם פחדים בעיקר בחושך ובלילות כשהוא יכול להרגיש כי הדמות מגינה עליו או שהוא מקבל את הכוחות שלה והוא חזק ומוגן.

הדפסים שונים כגון פרחים או פרפרים ישרו אווירה של מרחב, חופש וטבע וישרו רוגע ושלווה על הילד אף בימים בהם הוא כועס או עצבני.

הדפס של מילים אוהבות ומעצימות על הטפט יעלה עם הזמן את הבטחון העצמי של הילד, יתן לו תחושה של בטחון שהוא מוקף באור ובאהבה, וכפי שזה ישפיע עליו זה ישפיע גם עלינו ההורים באותו האופן ואף יותר מכך, שכן נרווה נחת ושמחה מהתקדמות האישית של ילדנו.

טפט חלק בצבעים מרגיעים כגון סגול או כחול, ללא כל הדפס, יכול דווקא לארגן את המחשבות לילד היפר-אקטיבי או מבולגן, כאשר כל “הרעש” שהוא חווה סביבו פתאום נמוג ומתפוגג ועם הכניסה לחדר שלו הכל יחוש רגוע, חלק ונקי.

כלומר אף צבעי הטפט הם חלק בלתי נפרד מהבחירה וגם הם בשילוב המרקם של הטפט משלימים את התמונה המושלמת לחדר החלומות.

המוח שלנו ושל ילדינו מנתח כל צבע בצורה אחרת וזה משתנה מאדם לאדם, לכן צבעם שונים ישפיעו בצורה שונה על מצבי הרוח, האנרגיה והמחשבות של כל אדם ואדם בצורה שונה. על-כן כדאי לבחון אילו צבעים גורמים לאילו תחושות אצל ילדינו ולהתאים את צבעי הטפט והחדר כולו בהתאם.

ישנן השפעות של צבעים מסויימים שהוכחו ככלליות על רוב האוכלוסיה, כגון: צבע צהוב גורם לתחושת כח והעצמה ועם זאת משרה אווירה של רוגע, הצבע הסגול ידוע כצבע “רוחני” המעניק אווירה של רכות, נינוחות וקסם, צבע אדום יעניק תחושה של כח ואנרגיה ואילו הכחול יעניק אווירה של מרחב ים ושמיים וכן הצבע הירוק משרה אווירה של התחדשות, רעננות וצמיחה.

כאשר ניגשים לבחור טפט לחדרי הילדים בוחנים מכל כיוון את ההתאמה שלו לאופיו של הילד, כאשר טפט בצבעים ובהדפסים רגועים יהווה איזון מתאים עבור ילד חם מזג ונועז, ואילו צבעים עזים ובהדפסים מעצימים יתאימו עבור ילד שהינו מעט חסר אנרגיה לגילו תוך שאנו מתחשבים באהבה, בדמויות המוערצות ובתחביבים של ילדנו האהוב ומספקים לו את הסביבה הטובה ביותר והנעימה ביותר אצלו בחדר.

טפטים לחדרי ילדים