קירות לובשים יוקרה

 

קירות לובשים יוקרה.
מדהים לראות כמה כח והשפעה יש לטפט כאלמנט בעיצוב הבית.
זה פשוט לא אותו דבר חדר עם טפט וחדר ללא טפט. נכנסים לחדר וזה הדבר הראשון שרואים ומשאיר רושם עמוק והנאה למתבונן. וזה נכון לגבי כל חלל אדריכלי…
לטפט יש כביכול קסם להלביש את החלל ולתת לו את המראה שאליו אנו שואפים יותר מכל אלמנט אחר מאחר והקיר הוא שטח יחסית גדול והוא בגובה העיניים.
המבחר הגדול והמגוון של הטפטים שקיים היום בשוק מאפשר להתאים טפט לכל חלל ולכל סגנון. אופנת הטפטים מתחדשת ללא הפסקה בסיגננות מודרניים והדפסים חדשנים אך ההדפסים הישנים ג”כ קיימים ומתחדשים, הסגנון הקלאסי, הפורבאנס, כמובן הרטרו והמדליונים ועוד ועוד. אפשר לאמר שלא קיים סגנון שאי אפשר להתאים לו טפט.
הגישה היום שונה מבעבר, אז היום מחפים את כל קירות הבית מכף רגל ועד תקרה. היום מחפים קיר או שניים בחדר או את כל החדר רק חצי גובה. האפקט מיוחד יותר ומדגיש את היופי של הטפט והתרומה שלו לעיצוב החלל.
בחירת הטפט צריכה להיעשות בחכמה ובטוב טעם, ניקח לדוגמא קיר כניסה לבית. מונחת לפניו קונסולה ועל הקיר תלויה מראה מעוצבת.  זהו בעצם הקיר שרואים ראשון שנכנסים לבית, חשוב להשקיע בו, הוא מעין הכרטיס ביקור שלנו… הקיר במקרים אלה בד”כ לא גדול ולכן יפה לקחת טפט עם הדפסים קטנים או טפט טקסטורה עשיר. הרהיט יקבל שדרוג משמעותי ויראה מיוחד יותר.
אותו רעיון הקיר שמאחורי הספה או הקיר שמאחורי הראש מיטה וכן הלאה. אין צורך להעמיס וצריך לזכור שהקיר גדול וכשאנו רואים את הדוגמא בקטלוג הטפטים או באתר אנו רואים חתיכה קטנה אך אצלנו בבית זה יכפיל את עצמו שוב ושוב ולכן יש להתייחס לריהוט הקיים, לגודל החלל ולכל שאר מרכיבי העיצוב.
חשוב לדעת שרוב הטפטים היום רחיצים ברמה מסוימת כך שמלבד היופי יש לטפט ערך מוסף והוא הפרקטיקה (ראה כתבה נפרדת על נושא זה).