Filter Showing the single result

טפטים לקירות

טפטים לקירות – החלק המגדיר איזור, נושא משקל או מגונן ומספק מקלט הינו הקיר. כאשר נסתכל על סוגי הקירות נוכל לראות סוגים רבים. קירות המספקים הגנה במבצר, קירות אשר יוצרים את המבנה היסודי של בניין או כאלו המפרידים בין החללים השונים (לעתים כהגנה מפני שריפה). סוגים רבים ושונים חוזרים בעולם אשר נעשו על בידי האדם, משמשים אותנו לאינספור ייעודים עוד מהתקופות העתיקות הידועות בהיסטוריה האנושית.חשיבות הקירות במקום המגורים, חוזקם, איכותם והאופן בו הם יוצרים חיץ בין פנים תחום המגורים ומחוץ לו, מגדירים את אופי החלל ומספקים הגנה. חלק חשוב מאוד אשר לא ניתן להתעלם ממנו הוא הפן העיצובי של הקיר.

טפטים לקירות –  ברוב הבתים, לא נראה קירות חשופים ומשעממים. מרבית האנשים מעצבים, באופן כזה או אחר, את קירות ביתיהם באופן כזה אשר מבטא את האישיות שלהם ואת סך חוויותיהם בחיים. על ידי שימוש בטכניקות שונות מתליית מדפים, שידות ורהיטים ושימוש נרחב בצבע ניתן להפוך את הקיר הממוצע לכדי יצירת אמנות. החשיבות של עיצוב הקיר הינה גבוהה מכיוון ושימוש נכון בטכניקות עיצוב יכול להפוך את החלל לחי ונושם. מעצבים רבים רואים בכך הזדמנות לתת נופך אחר לחלל ולאפשר לשוהה בו לקבל השראה מהעיצוב, בין אם מדובר באווירה המעודדת נמרצות כמו בחדר כושר, או תיאבון כפי שנעשה במסעדות. מקומות עבודה מודרנים כגון תעשיית ההייטק, טורחים רבות על עבודה עם מעצבים בכדי ליצור חלל אשר ישרה על העובדים יעילות ותפוקה.גם במקרה זה, תחום העיצוב כולל עבודה דקדקנית מאוד על עיצוב הקיר.

טפטים לקירות – אחת מהטכניקות העתיקות ביותר לעיצוב הקירות הינה השימוש בטפטים. לרוב בשילוב עם משחק צבעים מסביב אך לרוב על גבי הטפט עצמו, מעצבים, דיירים ומוסדות רבים ביקשו לעצב את קירות חלליהם באותם “דפים”. בעבר טפטים היו בעיקר מוצרי טקסטיל שונים (בדים) אך תודות לטכנולוגיות מתקדמות, החומרים מהם עשויים הטפטים כיום הינם זולים, עמידים ובטוחים יותר. האופנה של שימוש בטפטים אולי נשמע מיושן, אך למעשה, בכל דור התחום קם לתחייה מחדש ומעצבים מביעים את היצירתיות שלהם דרך אמצעי זה ומבצעים מהפך בחלל המקום. דוגמא מובהקת לכך היא אומן אמריקאי בשם אנדי וורהול (1928 – 1987). דמות אקסצנטרית (מוחצנת) זאת עסקה ביצירת פופ-ארט, שהינה אמנות פופולרית. בין יצירותיו ניתן לראות שימוש בתבניות ודוגמאות שונות על רקע צבעים שונים ובוהקים. ברקע תקופתו של ארצות הברית המתעושת של המאה ה-20, וורהול עשה שימוש בטישטוש הגבולות המוכרים בין מוצרים תעשייתיים ואומנות. חלק מיצירותיו האומנותיות היו גם טפטים לקיר. עיצובי פרחים בלתי שגרתיים, כיסאות חשמליים ופריטים נוספים אשר בהם בחר להשתמש, הופכים את החלל למקום בעל עניין ומושכים את תשומת הלב של המתבונן לעבר הטפט.

טפטים לקירות – אמנם השימושים של וורהול היו בדומה לדמותו, אקסצנטרים, ניתן להשתמש בטכניקות שונות בתחום הטפטים על מנת ליצור חלל בעל עניין ובעל משמעות ואווירה ייחודית לסגנון החיים, או הייעוד של אותו חלל. כאשר בוחרים קיר לעצב יש לקחת כמה שיקולים בחשבון, כאשר הראשון הינו פלטת הצבעים אשר בה משתמשים. פלטה מסוג זה מסוגלת להגביר באופן דרמתי את היופי והחיות של החדר מבלי לשנות פריט אחד מתכולת החדר. בחירת הצבעים היא תמיד אישית, ולכן כדאי לבסס בחירה זאת על סמך הצבעים אשר מפיקים למעצב הנאה. חדר המעוצב בצבעים הנכונים יכול לחולל שינוי גדול. בתחילה, לא ניתן לדעת בדיוק באלו צבעים כדאי להשתמש אך באופן ודאי תמיד ניתן להגיד מתי שילובים אינם עובדים. יצירה של פלטת צבעים לא רק מהנה, אלא גם עשוייה להפוך את עיצוב החלל ליותר מהירה וקלה. מאותו רגע הווצרות הפלטה, כל ההחלטות לגבי העיצוב יזרמו באופן יותר קל. הנוסחא המוצלחת ליצירת פלטה טובה הינה בחירת שלושה עיקריים לעיצוב. הצבע העיקרי יהווה כשישים אחוזים מכלל הפלטה. צבע משני שרצוי וישלים לצבע העיקרי רצוי שיהווה כשלושים אחוזים. לבסוף צבע מבליט שיהווה ניגוד לצבעים לכלל הפלטה יהווה את העשרה אחוזים הנותרים.

טפטים לקירות – כפי שנאמר, שימוש בפלטת צבעים יקל על החלטות עיצוב בהמשך הדרך הנוגעות לאופן השימוש בטפט. בחירת הטפט הינה חשובה בהתאם לייעודו של החדר, כלומר, אם נבחר חדר רומנטי ייתכן שנבחר בדוגמאות אריג דמשק עדינות ופרחים עם קווים עדינים וצבעי פסטל עמומים. לחדר רגיל, גימור מלאכותי בדוגמאת טיח או פנלי עץ. שילוב פנלי עץ ביחד עם דוגמאות אורגניות עוזרות לייצר בחלל תחושה מרגיעה. לעיצוב עכשווי יש לשקול שימוש בצורות גיאומטריות עם דגשים בעלי ברק ומתכיות. דוגמאות פרחים גדולות ומודגשות הן גם אופנתיות. במקרה של עיצוב מסורתי, כדאי לבדוק דוגמאות אריג דמשק מורכבות ופסים, אשר עולים בקנה אחד עם עיצוב מסוג זה.

טפטים לקירות – אחרי בחירת הטפט ניתן רק לבחור את אופן השימוש בו. האם לכסות קיר אחד, שניים או את כל ארבעת הקירות? כמובן יש לקחת בהתחשבות בורדר. בורדר הינו קו חיץ התוחם את הטפט בנקודה מסויימת, בדרך כלל בין הקיר לתקרה או באמצע הקיר כדי ליצור תחושה מגוונת משילוב הטפט עם קיר צבוע. שימוש בקיר אחד יכול למקד את עין המתבונן וליצור עניין בנקודה המסויימת בה נמצא הקיר. באמצעות טכניקה זאת ניתן להדגיש ריהוט וחפצים הנמצאים צמוד לקיר זה. כיסוי כל קירות החדר מעניקה תחושה של שינוי תודעה, שכן נכנסים לחדר מעוצב המשרה אווירה מסויימת. למשל, חדרי סלון המעוצבים בטפטים מודרנים בעלי צורות גאומטריות מסוגלות לתת תחושה של תנועה, יצירתיות ואנרגיה.

כאשר מחליטים לעצב באמצעות טפטים, משלב בחירת פלטת הצבעים ועד לצורות ומיקום הטפט, רצוי להתייעץ עם מעצבים כדי לקבל נקודות מבט שונות כלפי עיצוב החדר ותחושה אשר ישדר.


טפטים לקירות:

הבית הינו מבנה הקבע המשמש באופן שיגרתי למגורי בני האדם ומשפחתם.

לבית ישנו תפקיד רגשי גדול מאוד בחיי האדם והוא מהווה עבורו את מקום המבטחים .

גם בעולם המיסטי הבית מהווה סוג של “מקדש” עבור יושביו והוא מהווה סוג של צינור המשמש לזרימת אנרגיה חיובית ליושבי הבית ולאורחיו.

על מנת, שביתנו יהווה עבורנו מקום שליו ורגוע עלינו לדאוג לעצב אותו בהתאם לרגשותינו ותחושותינו.

עיצוב הבית הינו משימה לא פשוטה מאחר ועל העיצוב להיות מותאם לכלל דיירי הבית אופיים ותחושותיהם ולכן לפני, שאנו ניגשים למשימת העיצוב עלינו לשתף בכך את כלל יושבי הבית ולבנות תוכנית עבודה, שתהיה מקובלת על כולם ותתחשב בדרישותיהם והעדפותיהם האישיות במיוחד, שהעיצוב נוגע במקומם האישי חדר השינה שלהם, שצריך לשקף בעיצובו את אופיים ואהבתם לגוונים וצבעים מסוימים.

כיום, שלא כבעבר משימת עיצוב קירות הבית הפכה להיות משימה פשוטה, שכל אחד יכול לבצע בהתאם לדרישותיו האישיות תוך כדי חסכון בכסף ובאנשי מקצוע, שיבצעו עבורו את העבודה.

כיום נמכרים בכלל חנויות הטפטים הנחשבות , טפטים לקירות בעלי איכות ומחיר המתאים כיום לכל אחד ואחת .

את הטפטים לקירות ניתן היום למצוא בכל גוון וצבע, שרק ניתן לחלום עליו.

כיום תעשיית הטפטים  לקירות הבית הינה תעשייה רחבה ומגוונת הכוללת בתוכה מכלול דוגמאות לחדרי הבית השונים בהתאם לגיל והעדפה לצבע וצורה.

מכלול הטפטים לקירות הבית כיום הוא כל כך גדול כך, שניתן למצוא טפטים לקירות הבית בכל

גודל ,צורה צבע ואפילו מחיר המתאים לכל כיס.

כמובן, שאיכות הטפטים שונה מיבואן ליבואן וקיימים סוגים ואיכויות רבות לטפטים ובהתאם לכך יש לעשות עבודת שטח גם בתחום זה ולבדוק איזה טפט הכי מתאים לדרישותינו.

במידה והטפט צריך לשמש אותנו למשך שנים ארוכות ואין ברצוננו להחליפו לאחר תקופת זמן קצרה או מספר שנים מצומצם אז עלינו לשקול בכובד ראש את ההשקעה בטפטים לקירות בעלי איכות גבוהה, שיעמדו בסטנדרטים ובדרישות שלנו ויתאימו באיכות לזמן ולתקופה, שעליהם לשמש אותנו.

כמובן, שמחירם של טפטים לקירות באיכות גבוהה ובעלי סטנדרטים גבוהים הינו עולה בהתאם לגובהה האיכות ולכן אם ברצוננו לעשות שינוי מהותי בביתנו, שישמר לתקופה ארוכה עלינו לקחת בחשבון את גובה ההוצאה עבור טפטים בעלי איכות גבוהה.

אם נניח לרגע בצד את איכות הטפט ומחירו וניגש לעבודת העיצוב נגלה מייד כי גם שם העבודה והבחירה אינם פשוטים ובשנים האחרונות זכו הטפטים לקירות לעדנה מחודשת בשל העובדה , שמגוון הטפטים הרחב הקיים כיום בשוק מאפשר לכל אחד להעשיר את חלל ביתו בצבעים ודוגמאות אותם קשה ליצור באמצעות צבעי קיר פשוטים.

הטפטים לקירות בעידן המודרני מתחלקים למספר סוגים וגוונים, שהבולטים בניהם הינם:

“טפט ניר”– הינו הטפט הנמכר כיום ביותר ובעל העלות הנמוכה ביותר, שימוש בסוג טפט זה מאשרת יצירת אווירה באמצעות אפקטים ויזואליים מרשימים המאופיינים בשילוב הדפסים עיצוביים בהתאמה אישית על פי טעמו של הלקוח.

כמובן, שחסרונו של הטפט הינו באיכותו בשל מחירו הנמוך הטפט הינו עשוי מנייר מה, שמפחית בזמן עמידותו.

 

“טפט טבעי”– טפט טבעי כשמו כן הוא , טפט העשוי מחומרים טבעיים.

הטפט הטבעי הפך לטריינד מקובל בחברה הישראלית ובקרב אוהבי הטבע.

הטפט הטבעי מיוצר מחומרים טבעיים, שהבולט בהם הינו הבמבוק והקש המעניקים לחדר המעוצב אווירה כפרית ייחודית.

 

“טפט משובץ” – הטפט המשובץ מותאם לתקופה העכשווית והנוצצת אשר רוב פריטי הריהוט בקולקציה העכשווית בנויים בשילוב עם אבני סברובסקי או פלסטיק נוצצות.

גם הטפט המשולב באבנים הינו סוג של טפט מודרני המשלב במרקם ממנו הוא עשוי אבנים קטנטנות ונוצצות המסייעות למראה הקיר להיות בעל יוקרה ועושר.

הטפט המשובץ יכול להתאים לעיצוב הסלון או חדר השינה באווירה יוקרתית ומודרנית.

 

“טפט מויניל”– טפט מסוג מויניל הינו טפט מיוחד בעל ייחודיות! טפט מויניל הינו טפט רחיץ המתאים במיוחד לחדרי הרחצה או לחדרים החשופים לרטיבות.

טפט מסוג זה הינו קל לתחזוק ולרחיצה באופן קל ופשוט.

ישנו עוד מגוון רחב ומגוון של טפטים (טפט בריקים, טפט מראה, טפט שעם) הסוד הינו בבחירה הנכונה של הטפט המותאמת אישית ללקוח ולבני ביתו.

גם בחירת צבעי הטפט הינה משימה פשוטה ועל פי מחקרים, שנעשו בנושא השפעת הצבעים על מח האדם נמצא כי באמצעות צבעים מסוימים ניתן לבצע שינויים מנטאליים בגוף האדם המביאים בסופו של טיפול למצב של איזון הגוף.

האמרה “כאשר אני כועס אני רואה צבע אדום” אינה נאמרה סתם משפט זה משקף היטב את הקשר הפסיכו- פיזי, התגובה בין הגוף לבין הצבע והרגש, כל מרכזי האנרגיה הנקראים “צ’קרות” בפי ההודים, קשורים במהותם לצבע מסוים.

הצ’קרות הינן אתרי הכוח בלתי נראים על גופינו וכל אחת מכילה את כל צבעי הקשת אף על פי שבכל אחת שולט צבע אחר.

שבעת הצ’קרות ממוקמות לאורך הגוף  וכל אחת מהן פועלת יחד עם בלוטות להפרשה פנימית בגוף הגשמי ומשפיעות על גוף הרוח.

צבעי הצ’קרות והשפעתם על האדם:

צבע האדום: אדום הינו סמלו של הטבע, מסמל אהבה נלהבת וגבורה .

חשיפה לצבע האדום מגבירה את פעימות הלב ומעוררת לפעולה.

הצבע האדום משמש כטיפול מצויין במצבים של אנמיה אך לעומת זאת אינו מומלץ לשימוש במצבים של חרדה ופחד.

 

צבע כתום: הצבע הכתום הינו צבע הדומה באופיו לצבע האדם אך בעל אנרגיה שקטה יותר, מאופקת ותומכת.

הצבע הכתום מכונה אף “חותם הנפש” ומשמש לפתרון וטיפול בבעיות עיכול שכוללות בתוכן הפרעות אכילה כגון אנורקסיה ובולמיה.

הצבע הכתום הינו צבע האינטואיציה,”תחושת הבטן” שלנו.

הצבע הצהוב: הצבע הצהוב מאפיין אור, חמימות, אך אינו בעל טוהר כמו הצבע הלבן.

הצבע הצהוב הינו צבע קיסרי מעורר ומחזק את מערכת העצבים, את היכולת השכלית ומעורר מחשבה צלולה וחיובית.

הצבע הירוק: הצבע הירוק מצוי בין הצבע הצהוב לבין הצבע הכחול והוא מהווה איזון מוחלט.

הצבע הירוק הינו צבע התקווה, ההתאוששות והצמיחה העדינה והמחודשת.

אז כעת לפני, שאתם עומדים בפני המשימה הקשה של עיצוב קירות הבית באמצעות טפט חישבו פעמיים ואזנו את הבחירה שלכם באמצעות טבלת הצבעים, שתסייע לכם בצמצום הגוון ובחירת הצבעים ותביא אותכם לבחירה המושלמת והפרקטית ביותר עבורכם ועבור בני ביתכם.

טפטים לקירות