No products were found matching your selection.

טפטים למשרד

טפטים למשרד – חדר, או כל סוג חלל אשר נעשית בו עבודה ניהולית נקרא גם כן משרד. שימוש בחלל זה נעשה על ידי עובדי החברה או התאגיד על מנת לממש את מטרותיו ויעדיו. משרד גם עשוי לציין מעמד בתוך החברה עם חובות מסויימות מצומדות אליו. במשמעות קדומה יותר, משרד הינו מוגדר כמקום בו נמצאות חובותיו של הפרט. כאשר מיוחס כשם תואר, המושג משרד מהווה קישור למשימות הקשורות בעבודה. בכתיבה משפטית, לחברה או תאגיד קיימים משרדים בכל מקום אשר להם יש נוכחות, למרות שייתכן והמשרד אינו המקום הרגיל שנצפה לו. דוגמא לכך היא חברה שמייצרת מוצר או מחזיקה סחורה במקום כגון מחסן.

טפטים למשרד – כמו כן, משרד הינו תופעה ארכיטקטורית ועיצובית.           בין אם מדובר בחדר קטן בעל שולחן מדפים ותיקיות, לחללים גדולים יותר ואפילו בניינים רבי קומות מלאים במשרדים, כל משרד מהווה את חזון החברה והאופי בה עובדיה מעבירים את זמן במשך היום. מתעשיות חומרי הגלם ועד לחברות השירותים, ניתן לראות כי הגישה בה מעוצב המשרד משפיעה לא רק על המראה הכללי של החלל כפי שנראה לצופה, אלא גם משרה אווירה על העובדים ומוציאה מהם את מיטב התכונות הדרושות לביצוע עבודתם. חברות הייטק (וגם אינספור חברות אחרות) שוכרות את שירותם של מעצבים היושבים וחושבים כיצד ליצור חלל אשר יבטא את האופי אשר החברה משדרת, תוך כדי עיצוב החלל באופן כזה בו ירגישו עובדיה תחושות של אנרגיה, יעילות, יצירתיות ושמחה. זאת אינה מטלה קלה, אך ברשות המעצב כלים רבים להשגת היעד. בזכות התקדמות טכנולוגית ומדעית, השימוש בפסיכולוגיה וכמו כן אלמנטים עתיקים (כגון פנג שווי; שיטה סינית עתיקה לארגון חפצים ומבנים על מנת להגיע להרמוניה עם הטבע, בסיסה של דת הטאואיסטית ומשמעות המונח הינו רוח ומים), על מנת ליצור שלמות בכל הנוגע למקום העבודה.

טפטים למשרד – לפי עלון אשר פורסם על ידי אוניברסיטת סינסינטי בארצות הברית, ישנן שלוש אמות פילוסופיות המנחות את תכנון החלל הפנימי במשרד. הראשונה הינה, מיקום משותף המשרת פעולות מסויימות. גישה זאת ממקמת את העובדים במקומות הקשורים אחד בתפקיד השני. לדוגמא, עוזרי ההנהלה צריכים להיות ממוקמים קרוב למקום העובדים בהם הם תומכים. לזמן הליכה מקוצר לאורך הקומה קיימת השפעה חיובית על יעילות הזמן והתפוקה. הגישה השנייה הינה שיתוף חללים על ידי מספר מחלקות או על ידי כל העובדים בבניין. למעשה, שיתוף מקומות מסויימים על ידי העובדים בבניין כגון, חדרי ישיבות, חדרי הפסקה, מתקני הכשרה, חדרי צילום ועוד, מאפשרים לחברה למצות את החלל עד תום. גישה זאת יוצרת יותר שטח רבוע להקצאה עבור העובדים. הגישה השלישית הנוגעת באופן ישיר לתחום העיצוב הינה גישת הריהוט המודולרי. ריהוט זה מאפשר גמישות ויעילות במחיר ובמרחב (מדפים, כוורות וארוניות הניתנות לשינוי והזזה). כל אלו הם שיקולים חשובים ליעילות המשרד ומנצלים את המרחב היטב, אך זהו היבט אחד הנוגע לעיצובו.

טפטים למשרד – לא פחות חשוב הינו הפן העיצובי. כאשר בוחרים לעצב חלל משרדי יש לשקול מספר אלמנטים הכרחיים לקיום חיי משרד בריאים ומלאים באנרגיה, אשר ישרו על העובד תחושה של עירנות, יעילות ותפוקה. עובד שמבלה את זמנו תחת תנאים בהם לא מושרה אווירה שכזאת עשוי לעבוד בצורה פחות יעילה ולא לממש את מלוא הפוטנציאל שלו. חללי המשרד נחשבים לחדרים “פעילים”, שכן בחללים אלו העובדים מבצעים את מטלותיהם ונדרשים להוציא אנרגיה. צבעים כגון אדום, צהוב וכתום, אשר הינם צבעים חמים, עשויים להשרות אווירה יותר נמרצת ומלאה חיים. כמובן שכאשר נעשה שימוש בצבע, כדאי שלא להגזים. לדוגמא, שימוש מוגזם בצבע אדום עשוי ליצור אווירה כעוסה וטעונה, אשר אינה בריאה בכלל למקום העבודה. שימוש בגוונים לבנים ובהירים אמנם הינה בחירה מתוך ברירת מחדל, אמנם צבע זה יכול לעבוד בתחום המשרד. לא רק שצבע זה עוזר להתחיל כל יום בו בתור “דף חדש”, הצבע מאוד נוח להחלפה של פרטים קטנים (למשל כתלות בעונה) ולספק מראה ומרענן בכל פעם. צבע כחול הינו מאוד פופולרי בקרב משרדים מכיוון והוא משדר נינוחות ומוריד לחץ דם. שימוש בצבע זה עשוי להוביל את העובד דווקא למצב של יעילות מכיוון וקצב לב איטי יותר מאפשר לבצע פעולות חשיבה מורכבות מבלי להפעיל לחץ. הצבע הצהוב הינו צבע חזק ואחד מהצבעים שהכי קשה לעין לעכל. למרות שבשימוש מורחב הוא עשוי לגרום לעצבנות, תחת שימוש מבוקר צבע צהוב יכול לעזור להגביר את הריכוז ואת המטאבוליזם (קצב העיכול). שילוב בין צבעים אלו יכול ליצור בעובד את התחושה הנכונה ליום טוב ויעיל במשרד.

טפטים למשרד – כעת, כשהצבעים הרלוונטים נלקחו בחשבון, דרך יעילה וטובה ליצור את האווירה הינה שימוש בטפטים. טפט מסוגל להביא את אותם צבעים למשרד במהירות, יחד עם יכולת לערך מוסף לא פחות חשוב, צורות. בדומה לצבעים, גם צורות משפיעות על מצב הרוח והמחשבה. מרובעים הינם הצורה הנפוצה ביותר, ובאמצעות זוויותיהם הישרות והצלעות החלקות שלהם משדרים יציבות ורשמיות. משהו בארבעת הפינות מרגיש מאוד מוצק. שלא בדומה למרובעים, עיגולים קיימים מסביבנו בכל הטבע. מכיוון ולעיגולים אין סוף והתחלה, הם קשורים לרעיונות הקשורים במעגליות, נצחיות וחוסר זמן. הם משרים תחושה של שלמות ואחדות וכמו כן, מרמזים תמיד על תנועה. תמיד ניתן לחשוב על גלגלים, כדורגל וכדורסל וכמובן המסלולים האליפטיים של מערכות הכוכבים. צורות נוספות כמו משולש אשר משדרות גדלות או עליונות, באות לידי ביטוי במשרדים רבים על ידי טפטים בכדי להעביר לעובד את רוח החברה ולהשרות עליו אווירת עבודה אשר תביא אותו להישגים.

טפטים למשרד

טפטים