Filter Showing 1–40 of 229 results

טפטים לחדרי שינה

טפטים לחדרי שינה – מהרגע בו אבות אבותינו יצאו מן המערה והחלו להשתכן במבנים סדירים, חדרי השינה הינם החדר המרכזי בבית בו הפעילות המרכזית הינה הנחת הראש ועצימת עיניים, כלומר שינה. אמנם תצורת החדר אינה אחידה, המוטיבים החוזרים בחלל זה הינם אחידים כמעט לאורך כל התרבויות. מרבית חדרי השינה מכילים את המיטה, בגדלים שונים ומשתנים לצרכי השוכן. ממיטת נוער לילדים עד ילדים מתבגרים ועד למיטות קווין וקינג סייז עבור בוגרים וזוגות. חשיבותה של המיטה בחדר ומיקומה הינו משמעותי עבור מטרתה, מנוחה טובה. רהיט נוסף יהיה ארון הבגדים. במרבית החדרים מוחזק ארון בגדים המשמש להחלפה מהירה ודיסקרטית של המלבוש לפני תחילת היום או בסופו, עת ההתארגנות למנוחה. הגדול והעיצוב של הארון משתנים מקצה לקצה אך מטרתו נשארת עומדת איתנה. רהיטים נוספים אשר יכולים להיכלל בחדר השינה הינם שידות לילה, מנורות למינהן ואפילו קופסא. בעבר, חדרי שינה רבים של המעמדות העליונים הכילו מעברים לחדרי בודואר (חדר האישה) בו ייעדו היה חדר הלבשה והתארגנות לאישה טרם תחילת או סוף יומה. כמו כן חדרים מיועדים אלו חלו גם עבור גברים. כיום, חדרי שינה לבוגרים לעתים מכילים גישה לחדר מקלחת ושירותים, על מנת להפרידם משירותי האורחים בבית וליצור אווירה סטרילית (מחוטאת) מפני שאר הבית. בבית פרטיים חדרי השינה לרוב הם בקומה שמעל המרחב המשותף למשפחה (סלון, מטבח) ולכן מקרבת את השוכנים לגג. מיקום זה הוא לרב קר יותר בחורף וחם יותר בקיץ.

טפטים לחדרי שינה – תהליך השינה הינו חשוב ומרכזי בחיינו. לעומת הציטוט בין המפורסמים של אלפרד היצ’קוק ( במאי קולנוע ישן) : “שינה היא בזבוז של זמן!”, האמת עומדת על כינה, שינה היא אחד המרכיבים לחיים בריאים. מלבד האושר שבלישון עד מאוחר כשמזג האוויר בחוץ סוער, שינה מספקת מספר תהליכים הכרחיים לתפקוד היומי. בראשונה, מנוחה בצורת שינה עוזרת למוח לארגן את כל המידע שהוא ספג במהלך היום מהחלק החישובי שלו אל החלק הפנימי, העוסק בזכרון לטווח ארוך. השני יהיה מהפן הפיסיולוגי (הגופני/כימי). מחקרים רבים הראו שכלל פעולות הגוף ביניהן עיכול, קצב לב ונשימה, מאיטות בעת השינה. מצב זה מאפשר לגוף לחדש כימיקלים אשר מגינים על המוח בעת העירות. שינה היא חשובה מאוד לילדים ומתבגרים! על המשפט החוזר של הורים וסבים לא אבד הקלח, והוא: “אם לא תישן לא תגבה!”, ואכן משפט זה נכון מאוד! הורמון הגדילה בגופנו GH, משתחרר עד גיל שנתיים ובתחילת הליך ההתבגרות, עושה את פעולתו בעיקר בלילה. לכן, שינה טובה בגיל ההתגברות עוזרת להתפתחות המתבגר. טפטים

טפטים לחדרי שינה– חשיבות השינה, עם ייעודו של החלל מעניקה קווי מנחה חשובים לעיצוב החדר. גם כאן, חשיבות העיצוב הינה אקוטית על מנת ליצור סביבה בה התנאים האופטימלים (הכי טובים) יתקיימו עבור שינה בריאה יחד עם פונקציונליות (שימושיות) אשר מקלה על השגרה היום יומית. לעומת מרבית התרבויות בהן תכולת החדר אינה מגוונת, עיצוב החדר ברחבי העולם שונה ממדינה למדינה ויכול להוות השראה לעיצובים ייחודיים. חדר השינה מהווה את המגע האישי של השוכן, את האופי המסויים שלו ובעיקר, משרת אותו באופן כמעט בלעדי. על כן, מעצבים רבים תורמים ליצירת באמצעות כלים רבים כאשר הבולט מביניהם הינו השימוש בטפטים. מכיוון וטפטים עונים על דרישות הצבע והצורה בעת ובעונה אחת, שימוש זה הוא אחד מהנפוצים במדינות המערב.

טפטים לחדרי שינה – טפטים בעלי תבניות הינם נוחים לעבודה מכיוון ועל גליל יחיד נמצאת צורה חוזרת הניתנת להשלמה בקלות בהדבקה לרוחבו של הקיר. שימוש בגוונים אבקתיים כחולים, בהירים ובסיס לבן עשויים לתת מראה לחדר אלגנטי, נשי או לבית חוף, ולהעניק לחלל מראה רענן. שימוש בצבע בסיס יחיד ומשלים מונע מצב בו נהיה עומס על הקיר והתבנית. כאן המפתח יהיה איזון וסימטריה. טפט מסוג זה יכוון להשאיר את העיצוב בטווח הנצחי, וזאת מאשר להישאר בקו הטרדני. קו נוסף יכול להיות שימוש בדוגמאות “מיושנות”. כן, הטפטים שעל הקיר של סבתא. אמנם הזכרון מעלה גיחוך, אך שימוש בטפט מסוג זה המכיל דוגמאות פרחים בצבעים בולטים יחסית, יכול לעבוד בשימוש מודרני בקונטקסט (הקשר) הנכון. שוב שימוש בצבע בסיס קרמי בהיר ודוגמאות בכחול כהה יותר, יחד עם רצפת עץ לבנה ואלמנטים ריהוטיים של עץ יכול ליצור אווירה נעימה עבור חדר שינה בבית קיץ או חדר אורחים.

טפטים לחדרי שינה – שימוש יותר מודרני בפטפטים הוא דוגמאות מן הטבע. דרך מצויינת להכניס את הטבע אל הבית היא טפטים מסוג זה. דוגמאות כגון עצים מצויירים או מצולמים, החוזרות על עצמן מביעות תחושות של סופנטניות, רוחניות ומרחב. מגע של יערות במבוק וג’ונגלים ינפיח השראה אקזוטית בחדר השינה, בעוד נהרות ומפלים יעניקו תחושה מרעננת. עבור חללים קטנים יותר ופחות מוארים, תמונות וציורים של הרים יעניקו עומק ותאורה לחדר. טפטים

טפטים לחדרי שינה – שימוש בטפטים מיוחדים כגון כאלו המשלבים צבעים מתכתיים או מרקם מסויים תמיד מהווים בחירה מצויינת. שכבות של צבע מתכתי יכולים להוסיף עוד שכבה של חיים לחדר שכבר עצמו יוצר עניין. מה שמעניין בצבעים מתכתיים הוא שהאור ירקד עליהם לאורך שעות היום השונות ויחשוף את הצורות המעניינות שהם מרכיבים. שימוש במרקמים יכול לשנות את כללי המשחק. מכיוון וטפטים בעלי מרקם הינם הצהרה בפני עצמם אשר יוצרת עניין בחלל החדר, הצורך במשחק צבעים יורד וכך ניתן להשאיר חדר מעניין מבלי יותר מדי תחכום צבעים.

בחירת הטפטים לעיצוב ובפרט לאחר ההתחשבות במטרת חדרי השינה והחשיבות של השינה עצמה, עשוייה להיות יותר ממוקדת, מעניינת ומהנה!

טפטים לחדרי שינה:

טפטים לחדרי שינה בכל בית יש חדר “קסום”, שהציפייה של כל אחד ואחת מאיתנו היא להיכנס אליו בסוף כל יום ולשאוף את האוויר המרגיע ולחוש את האווירה השלווה, שמצויה בו.

החדר הזה הינו חדר השינה שלנו, שבניגוד לשאר החדרים בבית מעוצב על פי טעמם האישי של בעלי החדר בלבד, ההורים.

חדר השינה יכול להיות מעוצב בצורה רומנטית ורגועה ויכול גם לביות נועז וחושני אך  השלווה והרוגע תמיד ישררו בו.

השינוי בחדר השינה יכול להיות מכריע לחייו של השוהה בו ולגרום לו לקום בכל בוקר עם מצב רוח מרומם ורגוע.

מחקרים רבים העלו את המסקנות כי האווירה בחדר השינה משפיע רבות על מהלך חייו של הישן בו על ידי כך שאיכות השינה משתפרת, רגועה  יותר ושלווה.

מחסור בשינה מביא עימו השלכות רבות על המח והן הטורדניות ביותר.

מחקר שנערך בנושא שינה לא מספקת או מחסור בשעות שינה בשנת 2000 הראה כי שלילית שינה משפיעה בדרכים רבות על אופן התפקוד השכלי  והערנות.

בין השאר נמצא כי שינה לא מספקת קשורה לירידת פעילות במח ותפקודו וקשורה בקשר ישיר או עקיף במקום מנוחתו של האדם.

הפגיעה העיקרית נרשמה באיזור התרמוס, שמעורב בערנות ובקשב, ובקליפת המח הקדם מצחית, שממלאת תפקידים חשובים והכרחיים בערנות, קשב ותהליכים שכליים מורכבים.

קיים אף קשר בהפרעת בין שלילת שינה לפסיכוזה, לשורה של הפרעות שמתאפיינות באובדן הקשר עם המציאות ובמחקר מקיף שנעשה בנושא בשנת 2007 תועד באמצעות סריקות הדמיית תהודה מגנטית (MRI), ששלילת שינה מפריעה למח לתפוס אירועים רגשיים בפרספקטיבה המתאימה ולהגיב אליה בצורה מבוקרת.

אדם הישן במקום רגוע ומסודר ישן טוב יותר מה, שגורם לו להתעורר רענן ובעל אנרגיות חיוביות, שילוו אותו במהלך כל היממה שאחרי.

במחקר שנערך בשנת 2002 באוניברסיטה נחשבת בקליפורניה הוכח כי במהלך שינה רגילה, שנת חלום שלה ישנם מאפיינים ייחודיים אנזימים פועלים לתקן נזקים שנגרמו עקב רדיקליים חופשיים לתאי המח בזמן שעות ערות רבות.

פעילות מטבולית נמרצת בשעות שאנו ערים וככל שהן רבות יותר מזיקה לאנזימים ועל ידי כך למעשה משבשת את תיקון הנזקים וגורמת לנזקים מוחיים.

גם ליקויים בקשב ובזכרון הם השלכה של חוסר שינה או שינה לא עמוקה ומספקת, בשגרה היום יומית הם עלולים לגרום לתוצאות מצערות כגון: שכחה, השמטת משפטים ולביצוע מטלות.

קיים קשר ישיר בין ביצוע מטלות שדורשות קשב לבין מספר שעות השינה או לשינה ערבה כך שאיכות השינה משפיע על איכות ביצוע המטלות וככל שהשינה אינה איכותית ומספקת כך האיכות בביצוע המטלות הולכת ויורדת.

גם עבור נשים בהריון שינה ערבה ומספקת חשובה ביותר ואילו חוסר שינה עלול לגרום לפגיעה בעובר.

המלטונין, שמוכר כיום כהורמון השינה, מיוצר לא רק בבלוטת האצטרובל שבמח האדם אלא גם מיוצר בשחלה ובשלייה.

השלייה מייצרת כמות גדולה של רדיקאלים חופשיים ומחקרים שנערכו בנושא הוכיחו כי מלטנין מפחית את הנזק, שהם גורמים לשלייה ולעובר.

עיצוב חדר השינה נעשה קל יותר עם השנים בזכות הפטנט הלא יקר והיוקרתי הנקרא טפט.

הטפט הינו אביזר זול המקנה לחדר אווירה שלווה ומותאם לאישיותו, אופיו וטעמו של בעל החדר.

בפטנט הטפטים  לחדרי השינה השתמשו כבר למעלה מ 400 שנה באירופה בעת ההיא היה מקובל להשתמש בטפט מדליונים, שנחשב לטפט הנמכר ביותר והעשיר ביותר הן מבחינת העיצוב והן מבחינת הטקסטורה הגבוהה , שמעניקה לקירות חדרי השינה מראה יוקרתי, איכותי וייחודי.

יתרונם של הטפטים לחדרי השינה בה לידי ביטוי  ביכולת שלהם  להיות מותאמים  לכל סוגי הריהוט בחדר גם אם הוא ישן וכבר לא כל כך באופנה הטפט יקנה לו מראה עשיר וחדשני וירענן את המראה הישן ויצור מעין אוירה של וינטא’ז.

פרט לכך הטפטים הם קלים לרחיצה יתרון גדול לבעלי החדר עצם העובדה שבשל לכלוך לא יהיה כל צורך להחליף את הטפט הישן אלה להעביר עליו מטלית נקייה, שתגרום לו מייד לחזור להיות בעל מראה חדש ומרענן.

עיצוב על ידי טפט נחשב לעיצוב יוקרתי ומקנה לקירות חדרי השינה טאצ’ מיוחד בזכות התפתחות ענף הטפטים בשנים האחרונות, סוגי הטפטים מגוונים כיום בצבעים, טקסטורה ודוגמאות רבות וייחודיות שיכולות להיות מותאמות לכל אחד ואחד על פי טעמו האישי.

אך גם בחירת הצבע לטפט מקבלת חלק מכריע באווירת החדר וצריכה להעשות תוך הפעלת שיקול דעת רב.

מחקרים מראים כי בחירת צבע כגון לבן ושמנת משרה רוגע ונינוחות ומסייעת בשינה ערבה לעומת זאת הצבעים הנועזים והחזקים יותר גורמים לשוהה בחדר לחוסר רוגע ונינוחות.

מומלץ להכניס לחדר השינה טפטים בעלי צבעים רכים ונעימים אשר מעוצבים בדוגמאות מרגיעות כגון: צורות בעלי גוון עגול, הדפסי נוף ייחודיים ומרגיעים וצורות אמורפיות המשרות רוגע ונינוחות.

טפטים לחדרי שינה גם איכות וסוג הטפט הן עוד פונקציה, שצריך לבדוק ולהעריך הוכח כי טפטים לחדרי השינה המיובאים מגרמניה ואיטליה הינם טפטים בעלי איכות ועמידות גבוהה יותר מטפטים אחרים.

חלקם האחורי מגובה מחומר מיוחד המקנה להם את יתרון ההדבקה החלקה וכך גם את הההסרה אינם פוגמים בקיר ואינם מתקלפים או דוהים.

טפטים לחדרי שינה בחירה נכונה של טפט לחדר השינה ועיצוב פנים נכון יביא לכך, שהחדר יקבל מראה מודרני או רטרו, אורבני או כפרי, שיביאו לתחושת רעננות בכל פעם שתכנסו לחדר השינה שלכם.

כל בחירת פריט נוסף להשלמת העיצוב המושלם רק יועילו בהוספת  אווירה של נינוחות,רוגע ושלווה.

טפטים לחדרי שינה