Filter Showing all 22 results

טפטים לחדרי נוער

טפטים לחדרי נוער

טפטים לחדרי נוער:

טפטים לחדרי נוער – בני נוער הינם מלאי אנרגיה, דעתניים וחסרי מנוחה במהלך שעות היום ולעתים, אפילו בשעות הקטנות של הלילה! מפעילויות בבית הספר, חיים חברתיים ותחומי עניין אישיים, לבני הנוער עולם ומלואו אשר נתמך באופן עיקרי על ידי הוריהם. מצבי רוח שונים ותחושות חדשות ומרגשות נוטים להיות החלק העיקרי בחייהם. מצבים בהם בני הנוער נהיים מכרים לראשונה עם הצלחה וכשלון, אושר ועצבות, קנאה, אהבה ושברון לב מקנים להם את חוויית החיים הייחודית המאופיינת לגיל זה.

טפטים לחדרי נוער – חלק גדול מהזמן בו הם חווים את אותן חוויות מתרחש בין כתלי ביתם, ולרב מתוחזק על ידי הוריהם (הרבה בני נוער “לא אוהבים” לסדר את החדר). לכן, הורים רבים מחליטים להעצים את חוויות המתבגר על ידי עיצוב החדר לפי אופיו של המתבגר תוך שמירה על אופיו של העיצוב הכללי של הבית. כתלות במשפחה, במקום ובתקציב, אחד הפתרונות המהירים והיעילים ביותר לעיצוב הינם טפטים. כאן מתעוררת השאלה, באיזה טפטים ניתן להשתמש בכדי ליצור את הסביבה המושלמת עבור המתבגר? ובכן, ניתן לענות על שאלה זאת במספר אופנים, לפי קריטריונים (מדדים) שונים ומגוונים.

טפטים לחדרי נוער – תחומי העיסוק של בני הנוער בחדר יכול להוות לנו הכוונה לאופי בו ניגש לבחירת הטפט. ננסה לסווג את תחומי העניין השונים בחייהם ולהתאמים את שימוש הטפט בחדרם לצרכם.

חדר שינה הלבשה – בני הנוער ישנים בחדרם ושם בדרך כלל נמצא ארון הבגדים שלהם. יש חשיבות לבחירת הטפט בכדי שיתאים להם לעת שינה ועת התארגנות ליום או ערב.

חדר מחשב/עבודה – לרוב המתבגרים קיים מחשב בחדר, איתו הם מצבעים את מרבית המטלות שלהם, בין אם זה עבודות לבית הספר, התכתבויות עם חברים באינטרנט או חיפוש מידע וצפייה בתוכן מקוון.

הפינה האינטימית – חדרי המתבגרים הינם מקדשם, ובמקום זה הם מסוגלים גם להשתעמם או לקבל “כמה רגעים של שקט” מהעולם החיצוני. מטרה זאת הינה חשובה בהגדרה העצמית של בני הנוער ותורמת ליצירת האינדיבידואליות (הפרט) שלו.

טפטים לחדרי נוער – על מנת לנסות לענות על צרכים אלו ניתן להסתכל על מגוון הטפטים המוצעים למכירה בשוק, תוך כדי התחשבות באלמנטים שונים. אנחנו נסתכל על שלוש אלמנטים עיקריים: צבע / דוגמא / תמונה.

צבע הינו גורם משפיע על אופי החדר ותורם לתחושות היומיומיות של האדם ובני הנוער בפרט. אדום הינו צבע חזק וממריץ, אשר מתאים מאוד למטבחים עקב היכולת שלו לעורר תיאבון. במקרה שלנו הוא פחות מתאים לחדר מכיוון והוא מעורר מדי ועלול לגרום גם לכאבי ראש. לבן הוא צבע ניטרלי ומשוייך לרב עם נקיון, לכן הוא פופלרי מאוד ברב הבתים בישראל. זהו צבע מצויין לחדרי שירותים לצורך עניין זה אך עלול לגרום לתחושה של עודף סטריליות (מחוטא). אף על פי כן, זהו צבע מצויין שניתן באמצעותו להבליט צבעים אחרים. כחול הינו צבע קריר ומרגיע והינו מצויין לחדרי שינה מכיוון וגווניו רכים ומשרים הרגשה של נינוחות אך עם זאת, להגביר פרודקטיביות (פעלתנות/יצרנות). שילוב של צבע זה בבחירת טפט הינה טובה מכיוון ועונה על צרכי הילד כחדר שינה, עבודה במחשב וגם בפינה שקטה. צבעי חום וסגול הינם צבעים חמים ומרגיעים אך לא נוטים להמריץ יתר על מידה, למרות שסגול נוטה ליצור תחושת יוקרה ויצירתיות. צהוב וירוק הינם ממריצים ומרגיעים (בהתאמה), אך בפני עצמם נופלים על ביתרונותיהם. שיקול לשלב ביניהם יכול להניב תוצאות חיוביות. טפטים

טפטים לחדרי נוער – אחרי שחשבנו על פאלטת (לוח) הצבעים שלנו, אנחנו יכולים לעבור לחשוב על  חלק לא פחות קל בתהליך, בחירת הצורה. מבין הצורות השונות, רגשות שונים יכולים להתעורר וכאן יכול לבוא לביטוי אופיו של בן הנוער. בין אם מדובר בטיפוס מפוזר או מסודר, רגיש או קריר, קל דעת או רציני, ניתן לדעת איזו צורה תתאים בכדי ליצור תחושה רצוייה בחדר שתענה על שלושת ההיבטים. צורות גיאומטריות יכולות להתאים לטיפוס מסודר ויכולות להניע לסדר ויעילות. אוסף הצורות של עיגולים משולשים ויהלומים יכול להתאים לטיפוס בחדר שהינו מסודר ולהפיח בו תחושה שמתאימה לעשייה. צורות אלו מאוד נפוצות בעיצוב מסגנון נורדי. צורות אורגניות או צורות טבעיות הינן לא סימטריות, מסתעפות ומתארות צורות שנמצאות בטבע כגון עצים, עלים ונוף טבעי. צורות אלו משרות תחושה של סופנטניות ומסוגלות להוסיף עניין לטפט ואך לחזק את ערכת הנושא של החדר. צורות אבסטרקטיות (מופשטות) הינן הגירסא המופשטת או מעוצבת לצורות אורגניות ומסוגלות להעביר רעיון באמצעות קווים פשוטים. כמו צורות אורגניות, גם הן אסימטריות ומייצרות תחושות דומות. צורות מסוג זה מתאימות לטיפוסים שאוהבים להרגיש עומק מסויים מהסביבה ולא רוצים ליצור ניתוק מוחלט מהטבע.

טפטים לחדרי נוער –  בחירה נוספת לטפטים יכול להיות גם תמונה. תמונות לרב הן הדפסים דיגיטלים על פני הטפט והיתרון הגדול בהן הוא היכולת להעביר “תרחיש” אל תוך החדר בצורה יותר ברורה. רעיונות נפוצים לטפטים מסוג זה הינם תמונות טבע, אשר יכולות להגביר את החיבור של המתבגר לתחושה של מרחבים, טבעיות ורוגע. תמונות טבע יכולות להיות מגוונות החל מנופים ועד ל”תרחיש” של צמחים כגון עץ, סלע ואפילו אגם או שלולית. תמונות של חיות תמיד באות בחשבון ויכולות לתת השראה של תחושות הקשורות באותן חיות. תמונה של אריה יכולה לתת תחושה של אצילות ונחישות אצל המתבגר, ובאופן זה המתבגר “מסגל” לעצמו את אותן תכונות. סוג נוסף של תמונות יכול להגיע מהעולם האישי של בני הנוער ובו תהיה דמות או “תרחיש” מתוך עולמם הפנימי והמדיה שהם צורכים. בין אם מדובר על דמות מסדרה, מקום שהם חושבים עליו או אפילו המצאה שלהם. טפטים


טפטים לחדרי נוער מקטנות לבגרות, כך נקרא השלב בו ילדינו עוברים שלב מאוד חשוב  ומכריע בחייהם.

בשלב זה עוברים הילדים הן בצורת המחשבה והן במראה החיצוני שלהם לבוגרים.

בהתאם לשינוי,שמתחולל בילדינו הם מתחילים לפתח רצונות ולהרעיף דרישות כלפי הסובבים אותם ובמיוחד כלפי ההורים.

אחד התסמינים המובילים בשלב ההתבגרות אצל הילדים הוא ההתאמה שלהם לכלל החברים.

הסביבה עבור הילדים המתבגרים היא המכריעה ביותר וגם אם חשבתם, שעיצבתם עבורם חדר חלומות אז בגיל ההתבגרות תאלצו לעשות זאת שנית ולא לפי טעמכם האישי אלה על פי טעמם ואופיים האישי של המתבגרים.

פרט לעיצוב החדש של הרהיטים שאף הם “מתבגרים ” בהתאם לשלב ההתבגרות של הילדים גם לעיצוב הויזואלי של החדר יש השפעה מכרעת על התנהגותם והרגשתם של המתבגרים.

כיום שלא כבעבר ישנם שיטות פשוטות וקלות לעיצוב החדר של המתבגרים ללא כל צורך בעלויות גבוהות של בחירת מעצב שיעשה זאת עבורכם כיום יש את שיטת הטפטים  לחדרי הנוער המעניקה אווירה המותאמת לאופיו של המתבגר ועל פי טעמו ובחירתו האישית.

הבחירה של טפטים לחדרי נוער נעשית באופן אישי על פי דרישותיו של המתבגר ובשיתוף עימו ביכולתכם לעצב עבורו את החדר המושלם.

לפני, שנגשים למשימת הבחירה חשוב לבדוק מספר פרמטרים, שיכולים לסייע למתבגר להרגיש בחדרו שלו ורגוע.

מחקרים מעידים כיום כי צבעו של החדר משפיע ומכריע רבות על שלוותו של הילד התנהגותו ואף על  אופן השינה שלו.

בחירת צבעים לחדר יכולה להיות משימה כיפית ומהנה ולהוות זמן איכות פרטי שלכם עם הילד המתבגר.

האווירה שיוצרים הטפטים הצבעוניים בחדרו של המתבגר יוצרים ומקרינים אווירה המסוגלת על פי מחקרים רבים להשפיע על המתבגר באופן יום יומי.

לפני בחירת צבע הטפט לחדר המתבגר  יש לעשות עבודה מעמיקה מעין מחקר על פי אופיו והתנהגותו של המתבגר, שכן לכל צבע השפעה ייחודית משלו ואנרגיה ייחודית המשודרת לאווירת החדר ומשפיע על התנהגותו של במתבגר.

על פי מחקרים הצבע האדום הנועז במינון גבוהה המצוי בחדר מסוגל להשפיע על גירויי מערכת העצבים של המתבגר ועל ידי כך לגרום לו גירוי יתר מה, שלמעשה לא ייתן לו תחושת רגיעה.

לעומת זאת בחירת טפט בצבע לבן יישדר עבור המתבגר תחושה של רוך מה שיגרום לו להרגיש, שהוא עדין ילד וייתן לו תחושה של רוגע, עדינות ושלווה.

למרות תחושת השלווה של הצבע הלבן הרבה אנשים בוחרים לא להשתמש בו מאחר, שצבע זה יוצר אפקט “החזרת האור” שלעיתים מקשה על המתבגר להיות נינוח ורגוע.

בכללי מחקרים רבים על הנושא של הצבעים והתאמתם לגיל הילד והשפעתם על תחושתו מעידים כי צבעי חדר בהירים יכולים להשפיע בצורה ישירה על תחושותיו של המתבגר ולגרום לו להרגשה נינוחה, רגועה ושלווה.

לעומתם השפעתם של  הצבעים הכהים אינה תורמת לשלוותו של המתבגר ויוצרת תחושה של כבדות חוסר רוגע ונינוחות בשל היותם צבעים “בולעי” אור המסוגלים  לגרום למתבגר המצוי בסביבתם לתחושה של עייפות מתמדת, כבדות וחוסר מצב רוח.

גם בעולם המיסטי לצבעי החדר קיימת משמעות מכרעת על התנהגותם ואופיים של הילדים המתבגרים. בעולם המיסטי עבור כל צבע קיים תדר אשר שולח אנרגיות חיוביות או שליליות בהתאם לאותו אדם.

ידוע כי הצבעים החמים כגון: אדום, כתום, צהוב הם בעלי השפעה ממריצה ואינם מומלצים עבור מתבגרים בעלי אנרגיות רבות שאינם רגועים, עבור מתבגרים אלה מומלץ לבחור בגווני הצבע הקרים כגון: כחול, תכלת, טורקיז.

דווקא אותם גוונים קרים משדרים רצינות אמינות וסדר ומומלצים ביותר עבור מתבגרים שהסדר והרצינות לא בסדר מעינם.

שימוש נכון ובחירה נכונה של צבעי הטפט לחדרי הנוער יכול להשפיע רבות על אופיו והתנהגותו של המתבגר אך הבחירה צריכה להיות גם בהתאם לרצונותיו של המתבגר ולא רק על פי תאוריות או מחקרים, שנעשו על הצבע ומסקנותיהם גורמות לנו להצליב בינם לבין אופיו של המתבגר שלנו.

יש לזכור, שבחירה לא מועדפת של הטפט לחדרי הנוער על ידי המתבגר יכולה להביא עימה גם השלכות שליליות לכן על המתבגר להיות חלק בלתי נפרד בעיצוב המחודש של חדרו וכן להיות שותף מלא בבחירת הצבעים תוך כדי התחשבות במסקנות המחקרים, שהוכיחו כי באמת יש השפעה די מכריעה של צבעי החדר הנבחרים על “דייר” החדר.

בחירת הצבע במשימת עיצוב החדר הינה המשפיע ביותר על האווירה אך פרט לכך יש לזכור, שגם לבחירת פרטי הריהוט יש תרומה לא קטנה .

העדיפות בבחירת פרטי הריהוט והעיצוב הנותרים הינה בהתאם לצבע הטפט שנבחר אך לא באופן זהה.

על פי מחקרים רבים, שנעשו בהתאמת צבעים הועלו המסקנות, שעיצוב חדר בצבע אחד גורם לאיבוד עניין אצל השוהה בחדר ומלווה בחוסר שקט ורוגע לכן כאשר אתם ניגשים לרכוש פרטי עיצוב נוספים לחדר החלומות גוונו אותו בפרטי עיצוב במגוון צבעים, שיצרו עניין ונינוחות לשוהה בחדר.

גם בבחירת פרטי העיצוב הנוספים יש לשתף את המתבגר בגוונים הנבחרים וזאת מאחר, שקיימים צבעים אשר מעלים במוחנו אסיטואציות לא נעימות או שליליות מה ,שיגרום לחוסר שקט ולאי נוחות.

אז עכשיו אחרי סקירה מקיפה ומסקנות ממחקרים רבים לגבי בחירת צבעי הטפט לחדר הנוער המיוחל נותר רק להתחיל בעשייה ולהתאים את הצבעים לשלוותו ולאופיו של המתבגר.

טפטים לחדרי נוער