Filter Showing 1–40 of 263 results

טפטים לבית

טפטים לבית

טפטים לבית הבית הינו ראי “הנפש” של כל אדם ואדם הגר בו.

הבית והאדם שזורים זה בזה והוא משקף את המתחולל בנפשו של האדם.

הספרות תיארה מאז ומתמיד את הבית, כהשתקפות דמותו של האדם הדר בתוכו, אופיו וגורלו.

הקשר בין הבית לבין דייריו היה מאז ומעולם קשר הדוק , מורכב ורב משמעויות.

תיאור הבית על כל פרטיו והצבעים “העוטפים” אותו הינו חלק נכבד באפיון של בני הבית.

גם בספרי המקרא הבית מקבל משמעות רבה וחשיבותו הודגשה בשלמותו וחוסנו כבסיס לקיום האנושי.

אם הזמן חשיבות עיצוב הבית הלכה וגדלה וכמובן התפתחה עם המודרניזציה.

כיום קל יותר לעצב את הבית על פי טעמנו האישי והייחודי באמצעות טכניקות קלות ופשוטות.

כיום לא יוצאת דופן הבחירה דווקא בקירות שאינם בצבע לבן וכמעט בכל בית יש כיום קיר אחד או שניים בעלי צבעים ייחודיים, שעבורנו מסמלים שלמות.

טפטים לבית אם עד כה העיצוב של הבית היה דורש אנשי מקצוע להשלמתו כיום בעידן הטכנולוגיה המתקדמת כל אחד מאתנו יכול לעצב את ביתו כאהבת נפשו ללא כל צורך באיש מקצוע ובעלויות מיותרות.

הטכניקה המתקדמת כיום של הטפטים לבית יכולה לספק מענה כמעט לכל הדורש בשינוי ייחודי ומרענן בביתו.

מגוון הטפטים לבית היום הינו מגוון גדול בעל דוגמאות ייחודיות וצבעים רבים ומגוונים אשר יכולים במהירות ובקלות לעלות על כל חלומותיו של כל דורש בעיצוב ורענון הבית.

אין ספק שטפטים לבית אינם מורגשים כיום כלל והם נראים לעין כקיר צבוע או בעל הדפסים מיוחדים, הטפטים יוצרים סוג של  אשליה לעין, שכמעט אין ביכולתה להבחין כלל, שהעיצוב הינו טפט. טפטים

היתרון העצום הקיים בטפטים לבית הינו ביכולת שלכם לייצר אווירה מתאימה עבור כל גיל ועבור כל חדר, פרט לכך את הטפטים לבית תמיד ניתן לשנות, לנקות או להחליף בהתאם לדייר השוהה או הנכנס לבית או כמובן בהתאם ליושבי הבית המתבגרים משנה לשנה או הנוספים ורכים.

טפטים לבית כאשר אנו ניגשים למשימת עיצוב הבית בין אם הוא חדש ובין אם ברצוננו לחדש את האווירה בו בהתאם לגילאי יושבי הבית אנו צריכים בראש ובראשונה לבחון היטב את הצבעים הנבחרים עבור כל חדר המייצג את אופיים של הדרים בו.

בחירת צבע החדר אינה בחירה קלה, שכן צבע אינו עוד פרמטר שולי לעיצוב אלא הוא בעל משמעות גדולה ביותר עבור הדר בו .

כמובן שצבע החדר נבחר בהתאם לגיל האדם השוהה בו ובמידה ומדובר בילד נחמד ומקובל לשתף אותו בבחירת הטפט המתאים לחדרו תוך כדי בחינת הצבעים המתאימים לאופיו.

מחקרים רבים ומקיפים, שנעשו בנושא השפעת הצבע על התנהגותם של הילדים הוכיחו כי בחירה של טפט חלק בצבעים מרגיעים כגון סגול או כחול, ללא כל הדפס, יכול לארגן את המחשבות לילד היפר-אקטיבי או מבולגן, כאשר כל “הרעש” שהוא חווה סביבו פתאום נמוג ונעלם  ועם הכניסה לחדרו פתאום  האווירה תהפוך לרגועה וכך שלוותו של הילד גם היא.

לעומתם השפעתם של  הצבעים הכהים אינה תורמת לשלוותו של הילדים ויוצרת תחושה של כבדות חוסר רוגע ונינוחות בשל היותם צבעים “בולעי” אור המסוגלים  לגרום לילדים  המצויים בסביבתם לתחושה של עייפות מתמדת, כבדות וחוסר מצב רוח.

.בחירת צבעי העיצוב לטפטים בבית אינה משפיעה רק על הילדים השוהים בו אלה על כלל דיירי הבית לכן בחירת העיצוב וצבעי הטפטים צריכה לעשות תוך כדי הפעלת שיקול דעת והתחשבות בכלל דיירי הבית אופיים והעדפתם לצבעים מסוימים.

לצבעים הנבחרים ישנה חשיבות רבה ובמחקרים רבים, שנעשו לצורך הנושא הוכח כי משחר ההיסטוריה לצבעים קיים תפקיד חשוב בהתפתחות התרבותית ועם התפתחות המדע הוכח כי לצבעים ניכרת השפעה רבה על הנפש ועל הגוף.

טפטים לבית מחקרים רבים שחקרו את השפעתם של הצבעים על האדם המצוי בקרבתם הוכיחו כי קיימת השפעה ניכרת הן בפן  הפיזיולוגי והן בפן הפסיכולוגי ועל כן חשוב לבחון כל צבע וצבע ולהתאימו ליושבי הבית. טפטים

על פי המחקר הוכחה השפעתם הפיזיולוגית והפסיכולוגית של הצבעים:

הצבע האדום: מגרה את בלוטות יותרת הכליה ומקושר לחושניות.

הצבע הכתום: יש ביכולותיו לחזק את מערכת החיסון ולרומם את מצב הרוח.

הצבע הצהוב:ביכולתו לעודד ערנות ומסייע רבות בבניית ביטחון עצמי.

הצבע הירוק:ביכולתו להרגיע את מערכת השרירים ומקושר לטבעיות.

הצבע הכחול: מסייע בהורדת לחץ הדם למי שסובל מבעיה זו ומעודד חשיבה בהירה ויצירתית.

הצבע הסגול: ביכולתו לאזן את המטבוליזם בגוף ולגרות דמיון ואינטואיציה.

הצבע השחור: בבחירת הצבע השחור צריכה להיות זהירות,שכן מצד אחד הצבע השחור מקושר לשקט אך אינו מקושר לשלווה ויכול לערער את נפשו של האדם.

הצבע הלבן: הצבע הלבן נקשר לטוהר, שלווה ושלום בבית לכן העדיפות היא להשאיר בכל חדר בבית לפחות קיר אחד לבן.

חשוב לזכור, שלרוב בחירת הצבעים לעיצוב הבית נעשית בצורה אינטואיטיבית וייחודית לכל אדם באשר הוא אך כאשר אנו מבינים את המשמעות העומדת מאחורי כל צבע תפיסת הצבע משתנה עבורנו והוא הופך “מסתם” עוד צבע לאובייקט בעל משמעות עצומה בחיינו.

מאחורי כל צבע קיימת משמעות עמוקה המסוגלת להשפיע רבות על השוהים במחיצתו לכן לפני הבחירה של צבעי העיצוב של טפט הבית וצבעי הרהיטים להשלמת המראה החדשני יש לבחון היטב את המשמעויות מאחורי “עוד” צבע ולהתאימם לכל יושבי הבית על מנת לתת להם תחושה של שלווה,אהבה, רגיעה ושלום.